Login
Password

Запам'ятати мене
Статті-Святе диво у Малому Гвіздці
Автор:
Микитюк Іван
Добавлено:
2010-03-10 19:15:51
Святе диво у Малому Гвіздці
       Село Малий Гвіздець… За 20 км від районного центру м. Коломиї, малопомітне на карті Івано-Франківщини. Проте від липня 2009року стало добре відомим не тільки на Прикарпатті, а й по всій Україні.

       Саме тут, на вулиці Івана Франка, біля криниці сталося чудо: на ясені явилася Діва Мати на руках із своїм малим Сином. Старожили села розповідають, що саме біля цієї криниці святили воду в селі, коли закрито було церкву.

       І почали приходити і приїздити сюди з усіх куточків Малого Гвіздця та навколишніх сіл люди зі словами: «Поклін тобі, наша Ненько, нехай всі найкращі квіти стеляться до твоїх ніг».30.07.2009


      Поява образу Матері Божої на ясені привернула увагу і багатьох священиків.

08.02.2009
       Перше Богослужіння на цьому місці відбулося 2 серпня 2009р. Після цього щовечора тут збиралися десятки людей, щоб на власні очі побачити диво, а ще більше – доручити в Господні руки свої земні турботи. До пізньої ночі лунали біля ясеня піснеспіви в честь Марії, а образ святий наче оживав і світився ізумрудами у вогнях від свічок.

       Священики виголошували проповіді про Марію, і всі разом кожного вечора сплітали вінок з молитв.

08.09.2009


      Церковна громада та всі парафіяни села Малий Гвіздець щиро дякують своєму парохові отцю Петру Фурику, а також отцям Івану Фурику, Михайлу Ливаку, Ігорю Приймаку.

      14 серпня, у день семи мучеників Маковеїв та їх матері Соломонії, відбулося освячення води та маку.

      Жителям села та всім тим, хто відвідав його на цьому місці у неділю 16 серпня, надовго запам’ятається день, коли у село приїхав митрополит Галицький кир Андрій. Він звернувся з повчальним словом до всієї пастви. У вінок молитов влели свій спів також і священники Коломийського деканату.      Кожен – син чи донька Марії – намагався у особливий спосіб виявити свою любов до Пресвятої Богородиці. Хтось ревно молився, інший не пропускав жодного молебня, ще інші – щоденно обдумували, як зробити це місце духовною святинею села.

      Спільними зусиллями багатьох людей з Божим благословенням з уст отця Петра було розпочато роботи з впорядкування місця для побудови каплички. Спочатку спиляли дерева, розчистили місце та заклали фундамент під капличку та огорожу. Працювали дружно. Поспішали, бо жовтневі дні були короткими. Умілі руки майстрів, наполеглива робота підсобників творили диво-капличку, яка виростала на очах. Сніг випав несподівано, але і в холодну днину не припинялися роботи, адже хотілося якнайшвидше закінчити споруду.

      Кожен житель села вкладав свою частку у спорудження святині: хто коштами, хто власноручно, а щирі вболівальники за справу щоденною працею у пошуках матеріалів, майстрів, підсобників.

      На фотографіях усіх не помістити.

      То ж громада села щиро дякує всім, хто прилучився до цієї святої справи.      22 листопада було освячено хрест, що увінчав купол каплички.      19 січня 2010р. після закінчення Божественної літургії відбулося освячення води. Натхненні величністю духовної події, вірні приступали до посудини з освяченою водою, щоб зачерпнути та вживати її для зцілення душі і тіла.

      Кожної неділі в обідню пору тут відчитується молитва і відбувається освячення води, яка була, є і буде символом Божої благодаті.

06.03.2010 р.
07.03.2010 р.


      За короткий час на цьому місці зроблено дуже багато. Але потрібні ще чималі кошти, щоб завершити будівництво.

      Закликаємо всіх мирян в Україні та за її межами прилучитися до нашої спільної святої жертовної справи.

      Щиро дякуємо всім, хто не залишиться осторонь і допоможе зробити це місце чудотворною святинею, вічно живим джерелом, до якого постійно припадатимуть спраглими устами люди.

ВОІСТИНУ БЛАГОСЛОВЕН, ХТО ЙДЕ І ТВОРИТЬ В ІМ’Я ГОСПОДНЄ!
1/1

Логін:
ЛОГОЙДА
E-mail:
baikal-00@mail.ru
2011-09-22 14:16:34
Я дуже рада за людей які там можуть побувати...С БОГОМ.
Логін:
furyksvitlana
E-mail:
furyksvitlana@rambler.ru
2010-09-06 14:53:17
Без Божої присутності тут необійшлос!!!!
Логін:
paleichuk@mail.ru
E-mail:
paleichuk@mail.ru
2010-03-25 21:43:51
Дякую Ваня за таку гарну статтю.Твоя похресниця.
Коментарій
Виртуальная клавиатура
Логін:
E-Mail:
Design by Konung 2005 - 2024