Гвіздець - Новини
28 Серпня 2008 . 12:34:32
В неділю 24.08.2008 року на подвір'ї школи відбулося
Святкування 100 - літнього ювілею Гвіздецької української школи

     Ранок видався похмурим. Йшов дощ. Але поступово розпогодилося. Не дивлячись на те, що в цей день вся Україна святкувала
День Незалежності,

центр Гвіздця був тихим. Тут про це свято забули.

     І тільки коло школи вирувало життя. Школа готувалась до свята 100 - літнього ювілею Гвіздецької української школи.

     Прибув духовий оркестр Гвіздецької музичної школи.




Духовий оркестр.


     Близько дванадцятої години почали прибувати гості. Всі вони проходили реєстрацію.




Все готове до реєстрації.


     Реєстрація проходила по роках (випусках) і класах. Гості розказували, який навчальний заклад закінчили, де працюють і вказували свою адресу. Всім гостям учениці школи прикріплювали "бейджик" з вказанням року випуску.

     Всього зареєструвалося – 552 гостя.




Йде реєстрація гостей.


     Рівно о першій годині свято розпочалося.




Гості готові до відкриття свята.


     Першою виступила директор Гвіздецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Рибчинська Любов Дмитрівна.




Виступає директор Гвіздецької ЗОШ І-ІІІ ст. Рибчинська Л.Д..


     Рибчинська Л.Д.: Всечесні Отці, шановні гості, дорогі випускники, вчителі, учні школи, батьки і всі присутні на нашому святі. Символічно, що сьогодні, у день сімнадцятої річниці Незалежності України, ми відзначаємо 100-ліття з часу відкриття першої однокласної української школи у селищі Гвіздець.

     Мудрість, працьовитість наших дідів і прадідів, їхнє бажання бути вільними людьми, розвивати свою мову, культуру, освіту, будувати самостійну державу - сприяли здобуттю незалежності. Україна сьогодні пам’ятає своїх героїв і впевнено крокує в майбутнє.

     Щиро вітає Вас із цим святом, нехай кожна українська родина буде щаслива, нехай Господь Бог береже Україну і благословляє її на щасливу долю, мир, злагоду і благополуччя. Зміцнюймо нашу незалежність, творімо власну державу возвеличуймо її у слові, у праці і в пісні. Нехай словами гімну Української Держави, утверджується наше майбутнє.

(Державний гімн України)


     Дорогі гості, за давнім українським звичаєм найдорожчих гостей зустрічали хлібом і сіллю на вишиваному рушнику. Сьогодні Ваша Гвіздецька школа зустрічає Вас усіх - наших дорогих гостей, всіх, хто прибув на наше сьогоднішнє свято. (Оплески).

     Кожна добра і чесна справа потребує Божого благословення. Всечесні Отці, дозвольте попросити у Вас благословення провести наше сьогоднішнє свято 100-літнього ювілею школи.




Благословення.


     Православний та греко-католицький священики поблагословили свято і подарували школі "Закон Божий" з словами: - Дозвольте подарувати Вам цей "Закон Божий" із якого колись і школа ця починала свої заняття.

     Рибчинська Л.Д.: Шановні присутні!

     Рід, родина, народ - слова одного спільного кореня. Родом із свого дитинства, де поруч мама і тато, дідусь і бабуся, перша вчителька, перший шкільний урок і босоногі стежки нашого дитинства. Ці одвічні цінності не дають замулитись джерелам душевної чистоти, і кличуть нас, час від часу, вертатись до отчого порога. Сьогодні Вас скликав шкільний дзвоник, той, що звучить ще у нашому серці і сьогодні ми на святкуванні столітнього ювілею рідної школи зустрічаємо тих, хто є нашими друзями, нашими випускниками і нашими гостями. Історія шкільництва у Гвіздці сягає сивої давнини, але лише в 1908 році 29 серпня була відкрита перша українська школа у селищі Гвіздець. В 1919 році вона стала чотирикласною школою імені Маркіяна Шашкевича. З 1939 року - неповною середньою, а з 1940 року - середньою школою. Перший випуск десятикласників здійснила у післявоєнному 1947 році. Гвіздецька школа дала путівку в життя 4374 випускникам. З них 127 нагороджені золотими медалями, 34 - срібними. Славу школи творять її вихованці. Школа гордиться своїми випускниками, які сьогодні стали вченими, інженерами, робітниками, лікарями, вчителями, а основне: справжніми людьми, хорошими батьками, гідними громадянами української держави. Сьогодні Гвіздецька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. - сучасний навчальний заклад, де створені всі умови для навчання і виховання учнів з високим рівнем інтелекту, патріотичних, моральних і духовних переконань. Педагогічний колектив школи творчий, згуртований, невтомний у пошуках найбільш ефективних сучасних шляхів навчання і виховання учнівської молоді. Завдяки щоденній невтомній праці вчителів школи наша школа з року в рік має вагомі здобутки в справі навчання і виховання підростаючого покоління. Високий рейтинг школи в Коломийському районі забезпечують щорічні перемоги учасників районних олімпіад з базових предметів. У минулому навчальному році 5 учнів стали переможцями обласних олімпіад, а Наталія Орнат була переможцем Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури в попередні роки, обласного конкурсу імені Петра Яцика, а в цьому році, вперше в історії школи - стала переможцем Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт Малої Академії Наук. (Оплески)І нещодавно вона отримала десятирічну стипендію у розмірі 3200 грн., як одна з найобдарованіших дітей нашої області.

     Вперше в історії школи учитель біології Вікторія Ярославівна Довгошия стала переможцем обласного етапу конкурсу "Учитель року - 2008" в номінації - біологія та учасником Всеукраїнського конкурсу. вона представлена до присвоєння почесного звання "Заслужений вчитель України". (Оплески)

     Для школярів обладнано багато класів, кабінетів, актовий та спортивний зал, бібліотеку, їдальню, майстерні, спортивні майданчики, 2 комп’ютерні класи, 2 мультимедійні комплекси придбано за кошти районного відділу освіти та обласного управління освіти. Підвіз учнів до школи здійснюється шкільним автобусом, який ми отримали із районного відділу освіти у рамках програми "Шкільний автобус".

     Гвіздецька загальноосвітня школа лауреат Всеукраїнського конкурсу "100 кращих шкіл України" у номінації "Школа здоров’я". Переможець обласного конкурсу "Я - громадянин України". Спортсмени школи протягом багатьох років є переможцями районних спартакіад, чемпіонами району і області. Гордість школи - це команда юних туристів, які є багаторазовими чемпіонами області з туризму і краєзнавства, обласної молодіжної програми "Чорний ліс", учасниками Всеукраїнських змагань. Матеріали з історії школи, її здобутків розміщені в історико-краєзнавчому музеї "Літопис Гвіздеччини", а також розміщені в книжечці, яку ми сьогодні випустили з нагоди 100-літнього ювілею школи.

     У школі здійснюється профільне навчання. Учні школи мають можливість навчатись за технологічним профілем, а також складати іспит на право отримати посвідчення водія категорії "С".

     Своїми успіхами школа завдячує відділу освіти Коломийської райдержадміністрації в особі начальника відділу - нашого керівника і піклувальника Івана Васильовича Терлецького, який 27 років освітянської праці віддав Гвіздецькій школі, з них 16 років був її директором. Він щоденно щиро вболіває за успіхи педагогічного та учнівського колективів, постійно дбає про покращення матеріальної бази школи. Обличчя школи невпізнанно змінилось. Завдяки щирій турботі і щоденній допомозі Івана Васильовича Терлецького проведено реконструкцію спортивного залу, парадного входу школи, каналізаційних споруд, замінено підлогу в їдальні, придбано меблі для гардеробу, переобладнано кабінети різні, придбано меблі для покращення інтер’єру класних кімнат. Про покращення матеріально-технічної бази вже говорилося. Завтра розпочинається заміна вікон на металопластикові в окремих класах школи. На черзі - реконструкція котельні.

     Щире спасибі Вам шановний Іване Васильовичу! (Оплески)

     Щиру подяку педагогічний колектив школи складає Коломийській районній державній адміністрації на чолі з Михайлом Івановичем Вінтоняком, а також особисто Мирославу Дмитровичу Мацьківу, як заступнику голови районної держадміністрації з гуманітарних питань, а також Коломийській районній раді на чолі з Дмитром Васильовичем Немішем.

     Школа відчуває постійне піклування Обласного управління Освіти і Науки, та особисто начальника управління Зінаїди Андріївни Борюк. А також завідуючої відділом загальноосвітніх шкіл Наталії Олексіївни Філь, яка присутня на нашому святі. Обласній державній адміністрації на чолі з Миколою Палійчуком.

     Щире спасибі Вам керівники за турботу про нашу школу!(Оплески)

     Особлива подяка сьогодні належить і нашим меценатам, які дбають про розвиток освіти і науки, і роблять надзвичайно багато для покращення матеріально-технічної бази школи за власні кошти.

     Перш за все глибоке спасибі меценату, колишньому учню школи - Демчуку Дмитру Олексійовичу. Він навчався в нашій школі в 1960 році, а сьогодні, ставши доктором наук, академіком міжнародної академії наук екології та безпеки життєдіяльності не забув Альма-матер і зробив на сторічний ювілей несподіваний і дорогий подарунок. Подарував для учнів школи 8 мультимедійних комп’ютерних комплексів, кожен з яких включає: (Оплески) персональний комп’ютер, плазмовий телевізор широкого формату, принтер, супутникову антену і тюнер. Я думаю, що учні багатьох поколінь, які будуть навчатися з використанням цієї мультимедійної техніки, будуть вдячні Дмитру Олексійовичу за бажання і вміння розвивати освіту і науку на рідних теренах. (Оплески)

     Школа має прекрасних друзів і серед керівників нашого селища і району і серед випускників школи.Серед них - Василь Михайлович Ткачук, герой України, людина, яка протягом кількох років вручає іменні грошові премії кращим випускникам школи. А тепер, до 100-літнього ювілею школи він виділив школі вагому спонсорську допомогу.(Оплески)

     Нашими великими друзями і помічниками в багатьох справах є наші шановні спонсори - керівники району. Це Василь Петрович Вівчарик, Василь Васильович Вівчарик, це Іван Дмитрович Симотюк - голова коломийського заводоуправління будматеріалів. (Оплески) Це Олександр Павлович Яворський - генеральний директор фірми "Явсон". (Оплески) Це Роман Дмитрович Малярчук, підприємець, який очолює фірму "Ренесанс" і обслуговує всю комп’ютерну техніку школи. (Оплески) Це підприємець Лівак-Воробчук Уляна Михайлівна, яка посприяла, щоб ми сьогодні могли продавати книжку про нашу школу і надрукувала на своєму приватному підприємстві цю книгу. Це Марчук Василь Дмитрович, який нині займає високу посаду у Києві і подарував Для школи відеокамеру. (Оплески) Це Сілецька Бориса Іванівна вчитель-пенсіонер, яка поповнила нашу бібліотеку книжками із власної бібліотеки. (Оплески) Це керівники місцевих організацій Михайлюк Дмитро Петрович, начальник комунгоспу, Михалкін Петро Васильович - начальник агротехнафтосервіс, та підприємці селища Гвіздець, які роблять посильний вклад теж в покращання обличчя нашої школи, Вівчарик Галина Олексіївна, Дяків Юрій Миколайович, Дяків Михайло Миколайович, Михайлюк-Дмитрук Лілія Мирославівна, Вахняк Михайло Степанович, Кофлюк Віктор Богданович, Приймак Василь Васильович, Балковий Дмитро Григорович, Вінтоняк Микола Дмитрович, Конюк Михайло Іванович, Микитюк Іван Михайлович, Лукинюк Олексій, і багато інших, даруйте, якщо я ще їх всіх не назвала, це підприємець Куфаєв Сергій, це Гвіздецьке відділення Приватбанку, які тільки що вручили школі цифровий фотоапарат і інші подарунки. Це всі батьки наших учнів, які щоденно, постійно піклуються, щоб школа мага гарне обличчя. Беруть участь в ремонті школи, допомагають школі в силу своїх можливостей.

     Ми горді сьогодні досягненнями, успіхами наших вихованців, педагогічного колективу школи, усіх випускників школи, які своєю працею, своїм розумом, своїм талантом примножують славу України, прославляють рідну школу, яка дала їм путівку в життя.

     Нехай Бог дарує всім Вам, щастя, благополуччя, добробут і процвітання, нехай наша Гвіздецька школа завжди буде такою красивою, такою сучасною і такою молодою, якою вона є сьогодні. Хай всіяких гараздів знають наші випускники, наші учні, ті, хто є нашими друзями. Хай Вам у всьому цьому допоможе Господь Бог.(Оплески)

     На нашому святі сьогодні присутні багато гостей, багато керівників, і тому ми би хотіли запросити їх на сцену.

     На нашому святі присутні представники обласного управління освіти і науки. Це Наталія Олексіївна Філь. Це начальник Коломийського районного відділу освіти Іван Васильович Терлецький. Це заступник голови держадміністрації Мацьків Мирослав Дмитрович. Це Іван Дмитрович Симотюк начальник Коломийського заводоуправління. Це Дмитро Олексійович Демчук академік, професор - людина, яка зробила великий вклад для нашої школи. Це селищний голова Михайло Миколайович Палійчук. Запрошуємо на сцену професора, викладача іноземної мови Дрогобицького університету Омеляна Івановича Вишневського, який протягом багатьох років працював у нашій школі. Олександр Павлович Яворський є серед наших гостей. Будь-ласка Олександр Павлович, запрошуємо Вас сюди.

     Дозвольте передати мікрофон для привітання учасників свята.

     Слово має Наталія Олексіївна Філь.




Виступає представник обласного управління освіти і науки Філь
Н.О.


     Філь Н.О.: Ми завжди повертаємось в дитинство, бо нам буває тепло тільки там. Сьогодні, до своєї рідної школи, на це святкове і гарне подвір’я прийшли юні, молоді і сивочолі її випускники, щоб ще раз вдихнути, насититися теплом своєї рідної школи. Шановні гості цього свята, я сьогодні на цьому урочистому дійстві маю дуже велику і відповідальну і почесну місію. І тому дозвольте мені, за дорученням голови обласної державної адміністрації зачитати вітальну адресу для учасників цього свята.
Дорогі друзі!

     В величний день свята - дня Незалежності нашої Батьківщини громада Вашого селища відзначає сторічний ювілей своєї школи. Своїми творчими успіхами і славними традиціями Гвіздецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів добре знана серед шкіл Івано-Франківщини. Від першого випуску учнів 1947 року по сьогоднішній день з її стін виходять особистості з високим рівнем інтелектуального розвитку, патріотичних, моральних, духовних переконань. Про високий рейтинг школи свідчать успіхи учнів у Всеукраїнських предметних олімпіадах, Всеукраїнських конкурсах, змаганнях. У 2005-2006 навчальному році школа стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу "100 кращих шкіл України". На високому рівні в закладі ведеться туристсько-краєзнавча та спортивна робота. У школі успішно діє учнівське товариство "Рід", дитяча громадська організація "Зелений світ", пошуковий клуб "Патріот", шкільний історико-краєзнавчий музей "Літопис Гвіздеччини". 2 комп’ютерні класи, підключені до мережі Інтернет, інші сучасні засоби навчання, шкільний автобус, для підвозу дітей з навколишніх сіл - це окремі аспекти, які свідчать про створення умов для надання якісної освіти. У цей незабутній для Вас день, хочу побажати, дорогі діти, щастя Вам, добра і злагоди, порозуміння і згуртованості, через які пролягає шлях до нового життя, до кращого майбутнього. Шановні вчителі та батьки, нехай кожен день приносить Вам світле почуття гордості за дітей та радості, від усвідомлення власної причетності до будівництва нашого рідного дому - ім’я якого - Україна.

     Щасливих Вам буднів і радісних свят, незгасної віри в добро, натхнення й творчих здобутків в ім’я нашої держави.

     З повагою, голова обласної державної адміністрації Микола Палійчук.
(Оплески)

     Грамотами обласного управління освіти і науки за багаторічну сумлінну працю. значний особистий внесок у справу навчання та виховання учнівської молоді, а також з нагоди 100-річного ювілею навчального закладу нагороджуються:

     Довганюк Ганна Дмитрівна

     Грущук Параска Кирилівна

     Фреюк Марія Іванівна

     Дмитрук Аделія Ярославівна

     Довгошия Вікторія Ярославівна

     Вівчарик Наталія Романівна

     Рибчинська Любов Дмитрівна .


     Я ще раз вітаю всіх Вас зі святом і бажаю, як кажуть, дай Боже, дожити до ста років, а далі, як Бог прикаже. Хай щастить нам усім!

     Рибчинська Л.Д.: До слова запрошуємо начальника відділу освіти Коломийської держадміністрації - Івана Васильовича Терлецького.




Виступає начальник відділу освіти Коломийської держадміністрації Терлецький І.В.


     Терлецький І.В.: Шановні учасники сторічного ювілею! Я щиро хочу всіх нас привітати з святом. Святом тієї школи, через яку пройшли всі Ви і я мав честь працювати 28 років в цій школі. Я радий бачити сьогодні багато знайомих облич. І не тільки випускників школи. А бачити багато облич вчителів, тих людей, які своє серце, знання і уміння віддавали для того, щоб ми сьогодні могли називати таких людей, кращих людей, як Дмитро Олексійович Демчук, як Іван Дмитрович Симотюк, як Наталія Орнат. Це плід тої праці, яку вклали і батьки, і особливо, вчителі Гвіздецької школи. Я знаю, що сьогодні Ви не знайшли окремих людей, вчителів, які Вас учили. Хай тим, хто не дожив, буде вічная пам’ять. Тим, хто живий, хай Бог дасть багато сил і енергії, щоб вони ще могли довго працювати на благо нашої школи, на благо нашої Батьківщини.

     Я ще раз вітаю всіх з святом, і думаю, що благословення святенника, ті гарні слова, і навіть сьогоднішня погода, коли ранком полякала, а тепер таку прекрасну можливість нам дала так гарно провести свято, свідчить про те, що Бог сприяє нашому святу, сприятиме тому, щоб успіхи нашої школи були з кожним роком кращі.

     Я хочу вручити вітальну адресу від відділу освіти директору школи, від всіх освітян Коломийщини, бо Гвіздецька школа - це лідер освіти Коломийщини.
     З святом Вас.(Оплески)

     Тут багато нагороджують, і ми хочемо нагородити від відділу освіти:

Нагороджується:

     Кобилецька Мирослава Іванівна - заступник директора з господарських питань за успішну роботу по зміцненню матеріально-технічної бази школи.

     Непийвода Іван Петрович - майстер практичного водіння автомобіля за успіхи в навчанні та вихованні учнів та за зміцнення матеріально-технічної бази школи.(Оплески)

     Ще раз всіх зі святом, і, дай Боже дожити, щоб ми ще святкували 110, 120, 150 річницю школи. І всі ми могли прийти на це свято. Всього Найкращого!(Оплески)

     Рибчинська Л.Д.:Запрошуємо до слова Мирослава Дмитровича Мацьківа - заступника голови Коломийської районної державної адміністрації.




Виступає заступник голови Коломийської районної державної адміністрації Мацьків М.Д.


     Мацьків М.Д.: Всечесні Отці, шановна поважна святочна громадо, шановні вчителі, учні, поважні випускники. В житті кожної людини є декілька святих місць. Одним з перших - це є духовне, святе місце - церква. І поряд з церквою є святий храм науки. Це - школа. І сьогодні, Гвіздецька школа альма - матір, скликала на це подвір’я сотні людей: випускників, учнів, бо Гвіздецька школа сьогодні заслуговує на це, адже сьогодні сторічний ювілей. І ще сьогодні теж такий визначний день: 17-ту річницю незалежності ми з Вами святкуємо. Гвіздецька школа сьогодні має чим гордитися. Я думаю, що сьогодні не стидно ні районній владі, ані всім випускникам і всім присутнім, за цю школу, тому, що вона є однією з найкращих, як в районі, в області, і про Вашу школу знає вся Україна, дякуючи вчителям, дякуючи директору школи, дякуючи всім Вам, всім нам! Я сьогодні хочу сказати, що районна влада, адміністрація, Районна Рада, весь депутатський корпус в тісній співпраці працює з Гвіздецькою школою, з районним відділом освіти. І в цьому році було виділено близько 100 тисяч на поточні ремонти, на реконструкцію Гвіздецької школи. Подарунком для Гвіздецької школи - це є обладнання для гардеробної на суму 14 тисяч. Це не останній наш подарунок, це не останні наші побажання, не остання наша підтримка, яку ми будем надавати Вашій школі. Я хочу сьогодні подякувати всьому педагогічному колективу, директору школи Любі Дмитрівні, незмінному почесному директорові Вашої школи, а сьогодні начальнику відділу освіти Івану Васильовичу Терлецькому. Адже дійсно, завдяки йому ця школа має такий вигляд і в школі є такі здобутки.

     Я хочу сьогодні подякувати, від голови районної адміністрації п. Михайла Вінтоняка, від голови районної ради п. Дмитра Неміша, всім Вам за ту працю, за все те, що Ви робите для виховання молодого підростаючого покоління, для встановлення і розвитку нашої Української Держави.Щастя Вам, здоров’я, добра, життєвого оптимізму, творчого професіоналізму.

     А зараз, користуючись нагодою, дозвольте мені вручити грамоти голови районної державної адміністрації і голови Районної Ради:За високі досягнення в справі навчання та виховання учнівської молоді, вміле використання нових педагогічних технологій та з нагоди 100-річчя з дня заснування Гвіздецької школи, грамотою голови районної державної адміністрації та голови Районної Ради

Нагороджується

вчитель української мови та літератури Апостолюк Ганна Василівна (Оплески)

заступник директора з навчально-виховної роботи Семеняк Василь Миколайович (Оплески)

     вчитель фізичної культури Деделюк Оксана Дмитрівна(Оплески)

     вчитель музичного мистецтва Терлецька Галина Іванівна(Оплески)

     незмінний керівник туристично-краєзнавчого гуртка Гвіздецького будинку туристично-краєзнавчої молоді на базі Гвіздецької загальноосвітньої школи Бальцій Михайло Миколайович (Оплески)

     Ще раз щиро вітаю Вас з 17-тими роковинами незалежності Української Держави, многая, благая літа Вам.

     Слава Україна!

     Слава Гвіздецькій школі!(Оплески)

     Рибчинська Л.Д. Запрошуємо до слова Івана Дмитровича Симотюка - начальника Коломийського заводоуправління будматеріалів.




Виступає начальник Коломийського заводоуправління будматеріалів Симотюк І.Д.


     Симотюк І.Д.: Шановні гості, рідні мої земляки. Сьогоднішній день розбудив, повернув нас у ті далекі роки спогадів нашого дитинства, нашого навчання у цій школі. Що можна сказати. Я не такий великий учень цієї школи, але все-таки я тут вчився. Я думаю, що у мене залишилися самі прекрасні спогади про тих викладачів, про ту школу, яка знаходиться по той бік дороги. Я думаю, що у вчителів про мене мало, що залишилося, бо я тут друзів таких зустрів, що ми не дуже були, як казав колись Килимник: "Ви золоті, тільки не блищите"(Сміх, оплески).Я сьогодні дуже радий за ті успіхи, про які розказала директор школи. Я думаю, що ці успіхи, цей фундамент закладався ще тоді, коли ми тут вчились, мої ровесники і старші мене. Це той фундамент, який заложили ті викладачі й вчителі такі, як Бржозовські Віра Йосипівна і її мама, яка нас учила співів, музиці(Оплески), це Шляховенко (Оплески), це Василик (Оплески), це Килимник (Оплески), Микола Миколайович Олійник (Оплески), Крюков, який нас учив і мужності і патріотизму (Оплески), Галина Олексіївна Вовк (Оплески), це, на жаль я її тут не зустрів, кажуть, що вона в Івано-Франківську Бориса Іванівна Сілецька (Оплески), і багато інших, яких я може пропустив, то я вибачаюсь. Я бажаю Вам тут усім міцного здоров’я, щоб ми дочекались на 110-ту річницю тут зійтися, і дальше. Але саме більше, що мене радує - мене радують ті діти, яких я тут бачу. Це наше майбутнє. Вони будуть учитись, я надіюсь, дуже гарно, і будуть будувати ту незалежну Україну, про яку ми ще сьогодні мрієм, хоча ми її і будуєм вже 17 років. Дай Вас Боже щастя, здоров’я і з святом Вас! (Оплески)

     Рибчинська Л.Д.:Запрошуємо до слова Омеляна Івановича Вишневського - професора Дрогобицького університету.




Виступає Вишневський О.І.- професор Дрогобицького університету


     Вишневський О.І.: Шановні друзі!

     Я дуже шаную і люблю Гвіздецьку школу, і старість поважаю, але все-таки я хочу привітати Вас найперше із святом Незалежності України, бо цю державу ми любимо більше навіть, як школу (Оплески).

     Безумовно, таке свято школи - свято велике, і те, що ці дві дати великі збіглися разом, напевно, це вказівка на те, куди далі йти Гвіздецькій школі. Якщо добре вдуматися над тим поворотом, який робить наша батьківщина сьогодні, то й школа, звичайно, повинна такий поворот робити. Ми дуже дякуємо дирекції школи, яка повернула нас в молодість, і хочу в її імені подякувати Гвіздецькій школі. Вона була для мене прихистком. Вона сама того не знала, в дуже нелегкий для мене час. Була таким прихистком, і я тій школі дуже вдячний. З цієї школи я пішов далі.

     Ця школа дала нам шанс повернутися в молодість, і в кожного з нас защемило під серцем, довідатися, чи карасі ловляться далі в Чорняві, чи не ловляться більше, сумніваюся, правда, в цьому. Чи назву Зеленівки Михайло Миколайович, нарешті розгадав, чи не розгадав, чи й досі розгадує. І звідки пішов Гвіздець. Мене дуже порадувало, у Вас на стіні висить ще куток про Пстрака, до якого я прилучився ще тридцять років тому назад. Це для мене була радість дуже приємна (оплески). Я прийшов у цю школу, як то кажуть, із шматком полотна і з вишитим життям на ньому.

     Я хочу подарувати школі пару своїх книжок, над якими я трудився багато років, і сподіваюся, що вони принесуть користь. Зараз ці книжки є в кожній школі Львівщини.

     Я бажаю школі дорогій Гвіздецькій: так збиратися ще багато разів. Душа радіє, що так багато людей. Я, чесно кажучи, не сподівався. Так багато людей знайшли дорогу до цієї школи. Я думаю, відчули і радість, і щем, і ностальгію за своїм минулим.

     Я бажаю Вам всім щастя і благодаті, а дирекції школи а дирекції школи - успіхів (оплески).

     Рибчинська Л.Д.: Запрошуємо до слова нашого селищного голову - Михайла Миколайовича Палійчука.




Виступає голова селищної Ради Палійчук М.М.


     Палійчук М.М.: Всечесні Отці, дорогі односельчани, шановні гості!

     Дозвольте від імені місцевої влади щиросердечно поздоровити Вас з самим величним святом нашої держави: днем Незалежності України.Побажати міцного здоров’я, щастя, добра. Вам, вашим сім’ям, вашим родинам. Миру-злагоди і розцвітання нашій незалежній Україні (оплески). Дуже приємно, що на цій визначній даті - дню Незалежності, подарували сьогодні таке прекрасне свято, як столітній ювілей нашої рідної української школи у Гвіздці. Кращого подарунка такому святу не можна придумати. І я, як учень цієї школи 1961 року випуску, підтримуючи виступ попередника - Дмитра Івановича Симотюка, з трепетом в душі хочу назвати тих вчителів, які в ті післявоєнні роки працювали, і нас босоногих, голодних, холодних дітей зігрівали своєю любов’ю, чуйністю, і давали міцні знання нам, дітям, щоб дати хорошу путівку в життя. Це дійсно люди з великої букви.

     Це Бржозовська Віра Йосипівна, Крюков Василь Олександрович і його дружина Крюкова Галина Олексіївна. Це Олійники. І Мирослав Дмитрович, і Мирослав Федорович, і Лілія Йосипівна Олійник, і Добролежа Іван Юркович - вчитель математики, який мені дав любов до математики, і я став вчителем математики. Дуже багато інших. Омелян Іванович, який мене вчив англійської розмовної мови, може він забув це, але ми пам’ятаємо його ті карточки, які він роздавав нам по партах, і ми один одному задавали питання, і нам стидно було не знати цього, тому, що він так парував нас: хлопчик-дівчинка, дівчинка-хлопчик. Це було дуже цікаво, і ми полюбили англійську мову відтоді (оплески).

     Ви знаєте, ніколи ми не забудемо таких наших вчителів, як Сілецька Бориса Іванівна (оплески), вона виховала багатьох в дусі любові до свого предмету і любов до учительської професії. Ну і, звичайно, ці вчителі, як сказали мої попередники заклали міцний фундамент. Вони дали хорошу традицію. Багато поколінь після того вчителів вони виховали. Які вчителі мають багато своїх достойників, і взагалі, школа завжди була школою прекрасною, школою такою - доброю і сьогодні, мені здається, що після цього свята, наша школа стане ще кращою. І найбільш комп’ютеризованішою, тому що є такий меценат, який сьогодні подарив 9 мультимедійних комплексів. Це людина з великої букви, це мій однокласник, це мій ровесник, доктор наук, професор, академік, а решта він сам скаже, і я по праву отого, як у Верховній Раді - просто передаю йому мікрофон. Він сам про себе скаже багато (оплески).




Виступає доктор наук, академік Міжнародної Академії наук Екології і Безпеки життєдіяльності Демчук Д.О.


     Не лъпо ли ны бяшеть, братие,

     начяти старыи пъсни

     о 9-А, о 9-Б?

     Начати же ся тъи пъсни по былинамъ сего времени,

     а не по замышлению Бояню.

     Боянъ бо въщий,

     аще кому хотяше пъснь творити,

     то растъкашется мыслию по древу,

     сърымъ вълкомъ по земли,

     шизымъ орломъ подъ облакы.


     Я побачив Марію Михайлівну (оплески), в першому ряду, і згадав, як ще в Балинській школі, я спочатку там вчився, вона - Марія Михайлівна (Нирчак М.М.) заставляла нас вивчати напам’ять цей відривок з "Слова о плъку Игоревъ".

     Марія Михайлівна! Я запам’ятав!(оплески)

     Я пам’ятаю, що Ви поставили п’ятірку. Можете повторити. (оплески)

     Ви бачите, пам’ятає!

     Ну Михайло Миколайович вже сказав, те, що я хотів, він же від нашого класу виступав, а не тільки від сільради(оплески, сміх).

     Я хочу теж поздоровити всіх с цим ювілеєм і з святом Незалежності і нагадати таку річ: коли я спілкувався з Любов Дмитрівною по телефону. Я ще не бачив раніше її. З’ясувалося, що треба вісім комплектів комп’ютерних. А потім, мені ця цифра - 8, не подобається. Мені більше подобається - дев’ятка. Так от, щоб вийти з положення, я привіз з собою телескоп (оплески), і хочу вашій школі, Іван Петрович (Михайлюк І.П.) - прошу прийняти.




Демчук Д.О. вручає вчителю фізики Михайлюку І.П. телескоп.


     Ви тепер зможете бачити не тільки Місяць, Ви дуже добре будете бачити кільця Сатурна, супутники Юпітера, інші галактики, скупчення зірок.

     Бажаю всім нових успіхів!(оплески)


     Рибчинська Л.Д.: Ми сьогодні отримали багато подарунків. Наталія Олексіївна привезла від обласної державної адміністрації ноутбук для користування у школі. Дякуємо ще раз усім за таку вагому допомогу (оплески). Дозвольте мені від дирекції школи і всього учительського колективу подарувати шановним гостям книжку про столітній ювілей Гвіздецької школи, та про її історію (оплески).

     Демчук Д.О.: Пробачте. Хвилювався, і забув подякувати Роману Дмитровичу Малярчуку, який допоміг зробити цей подарунок (оплески). Звичайно роблять так: заносять кудись в клас, ставлять коробки, і потім робіть, що хочете. Роман Дмитрович допоміг все установити. Уже все працює. Ну, телескоп зберуть (оплески).

     Бажаю всім нових успіхів! (оплески)

     Рибчинська Л.Д.: Запрошуємо гостей зайняти свої місця, а свято наше продовжується.

На сцену запрошуються вчителі-пенсіонери.



     Для них звучить пісня у виконанні вчительки початкових класів - Грущук Параски Кирилівни, і вчителя музики - Качуляка Миколи Степановича.



На сцені - вчителі-пенсіонери.


     Рибчинська Л.Д.: Шановні і дорогі вчителі!
Я думаю, що багато випускників нашої школи мого покоління, разом зі мною сьогодні складуть глибокий уклін тим людям, привели нас у світ. Усіх квітів, які цвітуть сьогодні - замало, щоб висловити їм вдячність і нашу шану. Дозвольте мені вручити цей букет: моєму класному керівнику - Галині Олексіївні Крюковій. А на пам’ять всім вчителям-пенсіонерам ми подаруєм книжку про школу, де вони знайдуть свої і наші імена.

     Симотюк І.Д.: Я вибачаюсь, я не своєму класному керівнику, але самій любимій вчительці це - Галина Олексіївна Вовк (Крюкова Г.О.).

     Ведуча. : Ніщо на землі не відходить без сліду. Зерно проростає колосом. Насінина - деревом. Людина залишає по собі пам’ять, пісню, славу. Вчитель залишає - покоління. Згадаймо всіх тих, кого з нами вже немає!

     Ведучий. : Вклонімося пам’яті тих вчителів і учнів, які відійшли у вічність. Свічу пам’яті запалімо на їх могилах, і вознесімо до Бога - щиру молитву.



Свіча пам’яті.




Привітання туристів.


     Для гостей свята відбувся концерт за участь учнів школи випускників, гостей.




Випускники 1968 року.




Випускники 1973 року.




Випускники 1976 року.




Випускники 1977 року.




Випускники 1980 року.

1/1
1/1
Добавити коментарій
Логін:
E-mail:
Потрібен логін?Заходіть сюди.
Login
Password

Запам'ятати мене
Забули пароль?

Види Гвіздця

Ваша особиста сторінка на сайті www.gvozdets.if.ua Недорого!

Березень 2024
Пн. Вт. Ср. Чт.Пт. Сб.Нд.
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
14:50 29 Березня 2024
Design by Konung 2005 - 2024